Uppsnack V85 Axevalla 28/2

Publicerat: 28 Feb, 09:24

Jackpot den här lördagen på Axevalla där det finns risk att det blir jobbiga förutsättningar med tung/kladdig bana och då kan det skrälla. Vi satte sjuan när det var V75 den här tävlingsdagen ifjol och fick ett netto på drygt 120.000 då så vi är taggade!

Vi har sytt ihop ett roligt system med hög potential och tre spikar, varav en är åt det fräcka hållet. Spikarna tänker vi inte bjuda på här men tipsen finns att köpa nu så in och rygga. Det vi bjussar på här är ett drag i V85-8 och han är bara ett av många roliga drag som finns att tillgå den här lördagen: 

V85-8: 4 Ninepoints King (9%) Har hög kapacitet, minns då han plockade ner ledanden Tamacti Jun 2/7-24, det är inte många som gör. Viss spetschans finns, där är han mycket effektiv.

 

Vi börjar rapportera i Slutspelet från kl 15 med värmningar, senaste snacket och speltrenderna. Glöm inte att det också är en V4 som avgörs innan dit vi också har gjort läxan och där är det flerisläge!